Petek Temizliği

Petek Bakımı, Petek Yıkama, Kalorifer Tesisatı Temizliği

Özellikle kış aylarında yoğun olarak kullanılan petek ve kombi tesisatı sürekli su devirdaimden dolayı su içerisinde bulunan kireç ve moleküler düzeydeki kirlerin birikmesinden dolayı tesisatta ve petek kanallarında tıkanıklar oluşmaktadır. Bu da devirdaim olan sıcak suyun tüm petek kanallarını gezememesine sebep olur ve yeterli ısı oluşmamış olur.

 

 

Petek temizleme ve bakımı iki yılda bir tekrarlanması gereken bir bakımdır. Bu işlem için özel üretilmiş makina ile tesisata basınçlı ve ilaçlı su verilerek yapılan bir işlemdir. Tesisat ve kanallardan geçen basınçlı ve kimyasal su tesisat ve peteklerde birikmiş olan kirlerin tesisat dışarısına atılmasını sağlar. Bu işlem 6 petekli bir ev için yaklaşık olarak 30 dakikalık bir zaman almaktadır.

 

Petek temizliği işleminin işini bilen teknik donanıma sahip ustalar tarafından yapılmasını gerekir. Bu işlem sırasında suya karıştırılan kimyasal da önemli rol oynamaktadır. Bu işlem için doğru kimyasalın kullanılması önemlidir. Aksi halde tesisat ve peteklerinizde ciddi aşınmalar ve ilerleyen zamanlarda tesisatta çatlamalara sebep olabilir.